Jak ušít kosmetickou taštičku

Jak ušít kosmetickou taštičku

Pro snadný transport většího množství kosmetických propriet potřebují zejména ženy menší “zavazadlo” dostatečných rozměrů. Dnes vám ukážeme, jak si takovou taštičku jednoduše ušít doma.

Materiál pro ušití kosmetické taštičky

 • pevné plátno nebo dekorační látka (podle rozměrů výsledného díla, stačí maximálně 1 metr; budeme šít taštičku s podšívkou, takže je možné mít dvě odlišné látky),
 • zip.

Další potřeby

 • vybavený šicí stroj,
 • nůžky,
 • pravítko.

Postup šití kosmetické taštičky

 1. Vystřihněte z obou látek dva stejně velké obdélníky o rozměrech, které vyžadujete u daného výrobku. Můžete přidat z každé strany centimetr pro  případné švy.
 2. Máte celkem 4 stejně velké obdélníky látky. Položte je vedle sebe na hromádky po dvou. Nejdříve položte rubovou látku a na ni lícem dolů látku lícovou. Hromádky před sebe položte vedle sebe tak, aby k sobě byly blíže delšími stranami.
 3. Vezměte do ruky zip (který by měl být o něco delší, než delší strana obdélníků) a vložte jej dovnitř jedné z hromádek jezdcem nahoru a tak, aby látka zipu ležela souběžně s okraji látky a zip zůstal schovaný. Zašpendlete a přešijte toto spojení po celé délce.
 4. Obraťte látku tak, aby zip vyčníval (lícem veb), zažehlete a ještě jednou přešijte. Takto jste zahladili okraj jedné strany taštičky.
 5. Opakujte postup na druhé straně. Zip vložte shodně do druhé hromádky a opakujte kroky č. 3 a 4.
 6. Nyní máte dvě stěny taštičky spojené zipem. Složte taštičku rubovou látkou ven. Srovnejte její strany, případně zastřihněte přesahy.
 7. Ve spodních rozích látky (v místech, kde bude dno) vystříhněte čtverce o délce stěny cca 2 cm. 
 8. Obšijte výrobek po obvodu kromě míst, kde jste vystřihli čtverečky.
 9. Místa, kde jste vystřihli čtverce, zašijete příčně: odtáhněte od sebe stěny taštičky v místě středového vrcholu vystřiženého čtverce. Vznikne tak otvor tvořící jednu linii, kterou opět zašijete. Opakujte na druhé straně.
 10. Taštička je hotová. Otevřete zip a obraťte taštičku naruby. Okraje zipu můžete začistit tím, že na něj našijete kapsičku z kousku látky nebo koženky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *