Jak ušít zavinovačku

Jak ušít zavinovačku? DIY

Nejen pro lepší úchop miminka, ale také pro jeho ochraně před podchlazením si novopečené maminky šijí zavinovačky. Ušijte si jednu i vy.

Materiál potřebný pro ušití zavinovačky:

Postup šití zavinovačky:

  1. Z bavlny a minky vystříhněte čtverce 77 × 77 cm. Vatelínu si připravte kus 80 × 80 cm.
  2. Na zavazování si odstříhněte pruh látky zhruba o délce 100 × 8 cm.
  3. Na rovnou plochu položte lícem dolů bavlněnou látku a na ni čtverec výplně. Přišpendlete vrstvy k sobě a dobře je přitom uhlazujte. Prošijte je od okraje asi 0,5 cm.
  4. Zvolte si, který roh bude mít miminko za hlavou. Tento můžete na zavinovačce zvýraznit kulatým rohem. Ideální je přiložit na okraj talíř a obkreslit jeho tvar, takže vznikne široce zaoblený roh. Čáru, kterou jste nakreslili, prošijte po celé délce na šicím stroji a přebytečnou látku odstříhněte asi 0,5 cm za stehem.
  5. Tento kousek přiložte k vrstvě minky plyše, a to tak, že lícová strana bavlny a lícová strana plyše leží na sobě. Vrstvy přišpendlete k sobě, aby byly rovné. Po obvodu sešijte vrstvy k sobě, nezapomeňte však nechat asi 10 – 15 cm mezeru, kterou budete výrobek obracet lícem nahoru. Přebývající látku zase odstříhněte. 
  6. Nůžkami zastříhněte zbylé tři rohy, aby se švy po převrácení nekryly. Obraťte látku lícem ven, zažehlete okraje látky dovnitř a zašijte otvor, ideálně v ruce.
  7. Stuhy přehněte napůl lícem dovnitř a na okrajích zašijte po celé délce. Pak je obraťte naruby. 

Na videonávod s použitím fleece místo minky plyše se můžete podívat níže:

1 komentář

  1. Super tip. Máme již pořízené hnizdečko, ale přemýšlím o výrobě zavinovačky. I kdyby třeba nebyla potřeba. Zdenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *